A könyvtár rejtélye

E-mail Nyomtatás PDF

{simplepopup}{/simplepopup}A mai napon könyvtárunkban átadásra került a legkreatívabb, legsokoldalúbb diák olvasónak járó oklevél. Técsi Boglárka 3.a osztályos tanuló ebben az évben könyvtári rajzversenyeken és szavalóversenyeken bizonyított, így ő kapta ezt az elismerést. Elsőként írta meg a könyvtár rejtélyét. Ezzel a kedves történettel kívánunk minden kedves olvasónknak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Békés Boldog Új Esztendőt!
Kérem olvassák szeretettel:

"A könyvtár rejtélye
A tokaji könyvtárban nagy volt az ijedelem, mert minden este eltűnt minden könyvből 1-1 szó. A Radírpók Szótolvaj volt. Egyszer összegyűlt a könyvtárgyűlés. Kitalálták, hogy minden este bent marad valaki és meglesi, hogy ki teszi ezt. Első nap nem sikerült, mert a Radírpók előjött és kiszórta az álomport. Aki ott volt, elaludt. Másnap megint eltűntek a szavak. A gyerekek sírva fakadtak és ők is kitalálták, hogy meglesik, de ők is elaludtak. Kihirdették egész Tokajban, hogy aki elkapja a tolvajt az lesz a könyvtár igazgatója. Jött sok ember, de mindenki elaludt. Egyszer jött Jutka néni, és ő egy nagyon messzi boltban vett álompor elleni port. Este magára szórta a port. Amikor a pók kiszórta az álomport, Jutka néni úgy tett mintha elaludt volna. A pók előjött és elkezdte lopkodni a szavakat. Jutka néni odament, elkapta a pókot, és egy befőttes üvegbe rakta. Azóta is Jutka néni a könyvtár igazgatója. "

Szavazás »

Milyen könyveket olvasol inkább szívesen?

Térkép »